2023.06.16 godz. 09:20 Cybinka, Lubuskie

Zwiększenie alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Od 12 lat mój były mąż płaci mi 500 zł alimentów, nie kupuje córce ciuchów butów , jedynie zwraca mi koszt połowy leczenia aparat ortodontyczny czy okulary raz do roku Córka ma obecnie 15 lat, wydatki są znacznie większe Czy powinnam zwiększyć alimenty jeśli tak to o ile wnioskować .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2023 18:43

Szanowna Pani, polski system prawny nie narzuca minimalnych oraz maksymalnych granic kwotowych podwyższenia alimentów. Za każdym razem sąd bierze pod uwagę sytuację finansową zobowiązanego do alimentacji rodzica oraz aktualne potrzeby dziecka.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)