2019.07.02 godz. 15:41 Świdnica, Dolnośląskie

zbieg swiadczen

Wyjaśnienie sytuacji

Od 20 lat jestem na rencie wypadkowej (wypadek w drodze do pracy) i chcialabym miec pewnosc ze przysluguje mi zbieg swiadczen tj.renta l polowa emerytury lub odwrotnie .W tym miesiacu przysluguje mi emerytura z racji ukonczenia 65 lat .Kazimierz Maciejewski

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lip 2019 18:47

Prawo do pobierania renty i połowy emerytury bądź emerytury i połowy renty wynika z art. 26 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Zapraszam do kontaktu w razie pytań szczegółowych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)