2022.02.18 godz. 07:05 Przemyśl, Podkarpackie

czyj jest budynek

Wyjaśnienie sytuacji

Od 2003r jestem z siostrą właścicielką budynku i działki o pow.1,10 .ha Od roku 2007 mieszkam tan na stałe. W latach kiedy mnie tam nie było ,były już mąż siostry postawił stajnię. Stajnia jest drewniana, ale postawiona na fundamencie. Nie ma na nią zgody budowlanej, ani mojej, więc rozumiem że postawiona została na dziko Dziś chcemy sprzedać posiadłość i rzeczoznawca doradził aby działkę uporządkować(rozebrać stajnię altanę kompostownik) Chciałam odkupić od siostry pół stajni i po rozbiórce zabrać wszystko. Ona jednak twierdz że budynek jest tylko jej własnością Czy to prawda

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lut 2022 11:28

Jeśli działka jest współwłasnością Pani i Pani siostry, to postawiona stajnia jest również współwłasnością Pani i Pani siostry.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)