2023.03.28 godz. 09:59 Lublin, Lubelskie

Wyrok Nakazowy

Wyjaśnienie sytuacji

Od 5 lat razem z narzeczonym wynajmowałam mieszkanie.Wlasciciel chcąc się nas pozbyć odłączył nam prąd, mimo że nie minął termin płatności. Zadzwoniłam po policję gdyz mam małe dziecko. Policja nic nie mogła zrobić a mi przyszedł wyrok za bezpodstawne wezwanie policji. Dostałam rok ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne i 150zl. Odwołam się ale czy to coś da? Nie robiłam, sobie żartów dzwoniąc na policję, czułam się zagrożona, zadzwoniłam tylko raz. Jak mam się tłumaczyć?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Mar 2023 14:55

W mojej opinii kara jest wyjątkowo dotkliwa. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl