2022.03.08 godz. 11:41 Szczytna, Dolnośląskie

Od kiedy muszę opłacać czynsz do wspólnoty?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. W czerwcu wygrałam licytację komorniczą mieszkania. 6 października dostałam informację o przybiciu. Dnia 14 grudnia listonosz przyniósł pismo, że 12 listopada wyrok się uprawomocnił. Czy wobec tego, czynsz do wspólnoty powinnam uiścić od 14 grudnia? DZIĘKUJĘ ZA POMOC.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 10:58

Czynsz do wspólnoty powinna Pani uiszczać od momentu uzyskania prawomocności przez postanowienie o przysądzeniu własności (nie o przybiciu).