2022.03.30 godz. 14:22 Krynica-Zdrój, Małopolskie

Od miesiąca mam niespłacone chwilówki i zaległości, nie mam pieniędzy na ich spłatę otrzymałam wezwania nie chcą iść na ugodę rozłożenia na raty, proszę o pomoc

Wyjaśnienie sytuacji

Poinformowano mnie o windykacjach terenowych, sprzedaży długów do zewnętrznych firm i skierowania sprawy do sądu. Mam kilka chwilowek na ok 20tyś przez remont mieszkania a potem aby refinansować brałam kolejne i nie wiem kiedy wpadłam pułapkę. Obecnie straciłam pracę, wynajmuje mieszkanie komunalne, nie posiadam swoich wartościowych rzeczy i jestem samotna matką. Boje się nachodzenia, cały czas dzwonią i chce szybko możliwie się dogadać na raty

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Słupska

Wadowice, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Kwi 2022 15:12

Dzień dobry, jeśli sprawa trafi już do sądu, to proszę złożyć wniosek o ustanowienie Pani pełnomocnika z urzędu i dołączyć oświadczenie o stanie rodzinnym i majątku (wzory znajdzie Pani w internecie) Wyznaczony dla Pani pełnomocnik po przeglądzie całej dokumentacji w sprawie z pewnością coś Pani doradzi, pomoże w sporządzeniu pisma do sądu. Na ten moment ciężko jest cokolwiek powiedzieć nie znając treści pism, jakie Pani dostaje. Pozdrawiam