2021.11.23 godz. 11:59 Opole Lubelskie, Lubelskie

Pozew o podwyższenie alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Od pierwszej sprawy nie składałam takiego pozwu, a ta była w 2010 roku. Przyznano mi 200 zł. Syn kończy szkołę podstawową. Ja utrzymuję się z działalności gospodarczej o niewielkim jednak dochodzie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lis 2021 22:45

Dzień dobry! Jeśli od 2010r. wzrosły uzasadnione potrzeby małoletniego syna to można zastanowić się nad skierowaniem pozwu o podwyższenie alimentów - polecam przy tej okazji przygotować zestawienie kosztów ponoszonych w związku z zaspokojeniem potrzeb dziecka. Proszę pamiętać, że sąd najprawdopodobniej wezwie zarówno od Pani, jak i od ojca dziecka do przedłożenia dokumentów związanych z osiąganymi dochodami (zaświadczenie od pracodawcy, zeznania podatkowe) lub posiadanym majątkiem.