2021.06.10 godz. 19:35 Szczecinek, Zachodniopomorskie

Od ponad półtora roku nie jestem z ojcem mojego dziecka.

Wyjaśnienie sytuacji

Dogadaliśmy się co do alimentow miało to być 600 zł miesięcznie płacić do momentu aż nie zaczęłam spotykać się z kimś stwierdził że nie musi skoro ma kto nas utrzymać. Ojciec dziecka pracuje na czarno, nie ma żadnego majatku. Chciałbym się dowiedzieć czy w tej sytuacji mogłabym pozwać jego rodziców i alimenty na swoją jedyną wnuczkę wiem że mimo nawet wyroku sądu on nie będzie płacil a komornik nie będzie miał z czego ściągać tych alimentow. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Cze 2021 09:58

Musi Pani w pierwszej kolejności pozwać ojca - dopiero gdy egzekucja alimentów będzie rzeczywiście bezskuteczna, można rozważać wystąpienie o alimenty do dziadków. Jednakże w przypadku bezskuteczności egzekucji, może się Pani ubiegać o wypłatę alimentów z Funduszu Alimentacyjnego - trzeba przedłożyć zaświadczenie komornika o bezskuteczności egzekucji. Pozywanie dziadków na obecnym etapie jest bezzasadne.