2023.07.17 godz. 11:17 Świnoujście, Zachodniopomorskie

Wierzyciel ultimo egzekucja komornicza

Wyjaśnienie sytuacji

Od roku mój bank mBank pobieral ode mnie za pośrednictwem komornika dług który wynikł z kredytu gotówkowego. Komornik od roku pobiera pieniądze zajmując mojej wynagrodzenie. Teraz po roku w ostatnich dniach sprawa nabrała innego tępa. mBank sprzedał dług w drodze cesji firmie windykacyjnej Ultimo, zaznaczając że oni są nowym wierzycielem i że teraz wszelkie sprawa załatwiać i kontaktować z nimi. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Ultimo przedstawiło dla mnie korzystne warunki spłaty w ratach informując że po podpisaniu ugody, egzekucja komornicza zniknie i dług będę spłacał im. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lip 2023 13:16

Dzień dobry, na pewno trzeba zweryfikować taką ugodę pod kątem zapisów niekorzystnych.