2019.05.07 godz. 11:52 Bytom, Śląskie

Przerwanie urlopu wychowawczego

Wyjaśnienie sytuacji

Od1.10.2018 przebywałam na urlopie wychowawczym. 28.03.2019 Zlozylam U pracodawcy wniosek o przerwanie urlopu i powrot do pracy 04.04.2019 i od tego dnia zlozylam l4 ciążowe którego mam ciągłość . pracodawca wyraził zgodę na mój powrót z dniem 15.04.2019. Czy mój urlop został prawnie przerwany czy trwa nadal ze względu na to że l4 wystawione jest przed dniem powrotu do pracy? Czy jestem na l4 w okresie przebywania na wychowawczym czy normalnym l4? Czy pracodawca ma obowiązek wypłacić mi chorobowe za czas l4 czy nie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Maj 2019 16:04

Według mnie urlop został prawnie przerwany z tym, że według mnie nie będzie płatne l4 przez pracodawcę ze względu na to, że pracodawca nie zgodził się na rozpoczęcie pracy od 4 kwietnia a l4 jest od 4 kwietnia.