2022.08.09 godz. 15:35 Chotomów, Mazowieckie

Oddalenie apelacji z powodu nieopłacenia kosztów.

Wyjaśnienie sytuacji

Złożyłam apelację. Sąd wezwał mnie do uzupełnienia braków- wniesienie opłaty. Zrobiłam to. Mam potwierdzenie z banku.Mimo to Sąd oddalił moją apelację. W uzasadnieniu podano niewniesienie opłaty i podano w pouczeniu , że nie przysługuje zażalenie na to postanowienie.Czy mogę coś jeszcze zrobic w tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Górka

Cieszyn, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sie 2022 11:30

Pisze Pani, że Sąd oddalił apelację - w przypadku braku opłaty, sąd mógł jedynie apelację odrzucić. Zgodnie z art. Art. 394 ze zn. 2. § 1. Zażalenie do innego składu sądu drugiej instancji przysługuje na postanowienie tego sądu o odrzuceniu apelacji. Wcześniej musi jednak Pani wystąpić o sporządzenie uzasadnienia tego postanowienia i dokonać opłaty 100 zł. Proszę pamiętać, że potwierdzenie przelewu zawsze należy sądowi dołączyć do akt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)