2024.06.09 godz. 14:05 Otwock, Mazowieckie

Oddalenie powództwa cywilnego, sprawa o zwrot pozyczki

Wyjaśnienie sytuacji

Pozyczylem pieniadze, spisalismy umowe pozyczki. Pozyczkobiorca Nie oddal ani zlotowki przez dwa lata. Smsami przyznawal sie do tego ze pozyczyl pieniadze. Pozyczkobiorca poswiadczyl autentycznosc jego podpisu na umowie przed sadem. Listownie proponowal zwrot pozyczonej gotowki.(ugode) Na rozprawie twierdzil ze jednak nie wzial tej gotowki. Nie ma na to zadnych świadków. Ja mam 3 ze do zawarcia umowy doszlo. Moj wniosek zostal oddalony. Moje dowody przeciwko tylko jego slowu, ze nie wzial. Jak to mozliwe, co dalej zrobic!?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Cze 2024 14:55

Skoro jest pisemna umowa pożyczki i pożyczkobiorca potwierdził przed sądem, że to jego podpis, to umowa została zawarta. Czy z umowy wynika, że pożyczkobiorca pieniądze odebrał? Czy jest potwierdzenie przelewu pieniędzy? Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)