2022.11.18 godz. 11:04 Obrzycko, Wielkopolskie

Odebranie praw lub ograniczenie praw Ojcu dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry chciałabym odebrać prawa Ojcu dziecka ponieważ nadużywa narkotyków jest wobec mnie agresywny najeżdża mnie nocami w domu pod wpływem narkotyków i chce widzieć dziecko nigdy sie nim nie interesował dzciecko ma 2 lata. Kiedy zaszłam w ciąże Ojciec dziecka siedział w więzieniu nie miałam od niego zadnego wsparcia i kiedy jest pod wpływem narkotyków przypomina sobie że ma dziecko

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Sty 2023 14:02

Dzień dobry. Aby odebrać bądź ograniczyć władzę rodzicielską należy napisać i złożyć odpowiedni wniosek do Sądu Rejonowego, Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, właściwego według miejsca zamieszkania lub stałego pobytu dziecka. W uzasadnieniu wniosku musi Pani wykazać, że nastąpiły rażące zaniedbania obowiązków przez ojca dziecka lub trwała przeszkoda w wykonywaniu władzy rodzicielskiej czy jej nadużywanie. Tego rodzaju pismo jest wolne od opłat sądowych. Napisałem wiele tego rodzaju pism, jeżeli jest Pani zainteresowana to zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam

Zmodyfikowano dnia: 01 Sty 2023 14:04