2022.03.15 godz. 21:19 Poznań, Wielkopolskie

odmowa wypłaty odszkodowania za uszkodzenie auta przez dziurę w drodze

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, na skutek dziury w środku jezdni uszkodziłam auto: 2 koła i 2 felgi. Przede mną w tym samym miejscu doszło do uszkoczenia 3 innych aut, wszyscy na miejsce zdarzenia wezwaliśmy policje. Została sporzadzona notatka, a ja musiałam skorzystac z transportu lawetą, ponieważ auto nie nadawało się do dalszej podróży. zgłosiłam do GDDKiA pismo o odszkodowanie za naprawę auta, dostałam właśnie odmowną odpowiedź. Nadmienie,że zdarzenie miało miejsce 11.02 a GDDKiA argumentuje swoje odrzucenie tym, że 28.01 przyjęli zgłoszenie o uszkodzeniu drogi, która została wypełniona

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Mar 2022 17:59

Przyjęcie zgłoszenia przez GDDKiA nie ma znaczenia. Ważne jest, czy droga została naprawiona i czy nie stwarzała zagrożenia dla pojazdów. Rekomenduję dochodzenie odszkodowania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)