2024.01.22 godz. 12:29 Warszawa, Mazowieckie

odmowa wypłaty rocznego bonusa z uwagi na wypowiedzenie

Wyjaśnienie sytuacji

złożyłam wypowiedzenie z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na dzień 29/02/2024 i w odpowiedzi pracodawca poinformowal mnie, że tracę prawo do bonusa za rok 2023. złożyłam wypowiedzenie przed dniem jego wypłaty (marzec 2024), więc rzekomo tracę go, zgodnie z regulacjami wewnętrznymi. Czy rzeczywiście mogą mi nie wypłacic należnych pieniędzy za rok 2023, który w całośći przepracowałam?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2024 09:15

To zależy od wewnętrznych regulacji i charakteru bonusa czy jest to premia czy raczej nagroda i czy została przyznana Pani przed złożeniem wypowiedzenia. Jeśli potrzebuje Pani pomocy prawnej to zapraszam www.iblegal.pl