2023.11.21 godz. 12:46 Piotrków Trybunalski, Łódzkie

Odmowa wypłaty szkody za pobyt w szpitalu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam . Wykupiłam synowi ubezpieczenie, składka roczna obejmująca wypłatę świadczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu . W dniu dzisiejszym dostałam odmowę wypłaty szkody , ponieważ w trakcie pobytu w szpitalu zostaliśmy poinformowani , że syn musi mieć wykonaną operację , czego według ubezpieczyciela, polisa tego nie obejmuje . Z tym , że dziecko trafiło na SOR i po 3 tygodniach hospitalizacji dopiero padła decyzja o planowanej operacji, która jeszcze się nie odbyła . Czy mam szansę wygrać sprawę w sądzie ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2023 13:05

Dzień dobry, podpisując umowę ubezpieczenia powinna Pani otrzymać również OWU - ogólne warunki umów danej polisy. Należałoby warunki te dokładnie przeanalizować, by odpowiedzieć na to pytanie czy ma Pani szansę wygrać sprawę w sądzie. Być może droga sądowa nie będzie konieczna. Jeżeli wyraża Pani ochotę, proszę przesłać otrzymane warunki na adres e-mail: asystent@e-meritum.com.pl Posiadam doświadczenie w branży ubezpieczeniowej.
Tak Nie

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2023 08:49

Dzień dobry, proszę o przesłanie polisy wraz z decyzją odmowną w celu analizy. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl