2021.11.18 godz. 18:12 Tarnobrzeg, Podkarpackie

Odmowa wypłaty zadośćuczynienia z OC sprawcy za nww

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem poszkodowaną w kolizji drogowej. Sprawca nie zauważył korka na drodze i uderzył w tył mojego auta. Ja uderzyłam w kolejny. Podczas uderzenia doznałam silnego potłuczenia kręgosłupa i miednicy. RTG nie wykazało złaman. Dostałam 9 dni zwolnienia lekarskiego. Ból nie minął zwolnienie przedłużono o kolejne 6 dni. Po zwolnieniu wróciłam do pracy. Do ubezpieczyciela złożyłam szkodę osobowa która została odrzucona ponieważ uszkodzenia samochodu i niewielka prędkość auta sprawcy nie mogła spowodowac moje obrażenia. Czy firma ma rację że nie mogę domagać rekompensaty za niezdolność do pracy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Rafał Zieliński

Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lis 2021 20:13

Jak najbardziej może Pani dochodzić naprawienia całej szkody tj. usunięcia wszystkich skutków wypadku - zarówno tych mających wymiar "fizyczny" i związanych z rozstrojem zdrowia czy uszkodzeniem ciała, jak i zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Jeżeli nie zgadza się Pani z decyzją ubezpieczyciela należy się od niej odwołać, samodzielnie bądź z pomocą profesjonalisty (radcy prawnego lub adwokata). Jeżeli nie przyniesie to efektu należy dochodzić naprawienia szkody na drodze sądowej. Bardzo istotne jest skrupulatne zgromadzenie dok. medycznej. W razie problemów czy pytań zapraszam do kontaktu.