2023.07.18 godz. 19:53 Katowice, Śląskie

Odmowa zapłaty refaktury za media przy umowie najmu lokalu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam taką sytuację. Firma sp. z o.o. wynajmuje mojej firmie pomieszczenie magazynowe. W umowie najmu mamy zapis mówiący o refakturowaniu opłat za media oraz że wynajmujący przedstawi najemcy na każde wezwanie faktury na podstawie których dokonano refakturacji. Niestety pomimo moich wezwań wynajmujący nie przedstawia takich faktur. Moim zdaniem naliczane opłaty są mocno zawyżane, przekraczają znacznie stawki rynkowe za prąd czy wodę. Pytanie co mogę zrobić w takiej sytuacji ? Czy mogę wstrzymać się z płatnością kolejnych faktur do czasu przedstawienia właściwych dokumentów ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2023 11:20

Dzień dobry, tak można się wstrzymać do czasu przedstawienia faktur. Jeśli będziecie Państwo zainteresowani pomocą pełnomocnika w tej sprawie zapraszam do kontaktu. pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl