2020.02.26 godz. 10:55 Bełchatów, Łódzkie

Odrabianie okresu wypowiedzenia w trakcie urlopu wychowawczego

Wyjaśnienie sytuacji

Od 01.07.2018 r przebywam na urlopie wychowawczym. Urlop kończy się 31.06.2020. Mój okres wypowiedzenia to 3 miesiące. Czy jak złożę w marcu wypowiedzenie umowy o pracę to mogę ten okres wypowiedzenia spędzić na urlopie wychowawczym, czy będę musiała wrócić do pracy i odpracować okres wypowiedzenia? Mam umowę na czas nieokreślony.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Karolina Wyspiańska

Opole, Opolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lut 2020 14:03

Tak, może Pani złożyć wypowiedzenie podczas urlopu wychowawczego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)