2021.06.20 godz. 19:33 Świdnica, Dolnośląskie

odrzucenie spadku i imieniu małoletniego przez opiekuna prawnego

Wyjaśnienie sytuacji

Od 2015 roku jestem opiekunem prawnym małoletniej. Obecnie ma 14 lat. Biologiczna mama jest chora na schizofrenie, przebywa UK, ojciec wpisany jest tylko z imienia. W dniu 01.01.21 zmarła biologiczna babcia (po matce). Matka małoletniej nie odrzuciła spadku. Czy w takiej sytuacji mogę wnieść wniosek do sądu o zgodę na odrzucenie spadku po zmarłej babci ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 22:41

Jeśli spadek po babci, mama nie odrzuciła to dziedziczy matka nie córka. Córka nie ma czego odrzucać.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)