2021.08.18 godz. 21:05 Trzebnica, Dolnośląskie

Odrzucenie spadku - przywrócenie terminu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Przekroczyłam termin na odrzucenie spadku w imieniu syna a dokładniej uzyskanie zgody sądu na odrzucenie w imieniu małoletniego. Mam wadę słuchu, musiałam źle zrozumieć Panią notariusz, myślałam, że termin 6 miesięcy biegnie od dnia w którym przyszedł list z sądu z powiadomieniem iż ja i brat odrzuciliśmy spadek i teraz przechodzi on na mojego syna. A okazało się, że termin biegł już od momentu naszej wizyty u notariusza. Czy jest szansa na przywrócenie terminu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Stelmach

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2021 23:55

Należy złożyć do sądu wniosek o o uchyleniu się od skutków prawnych niezłożenia oświadczenia o odrzuceniu spadku w w imieniu małoletniego oraz jak najszybciej uzyskać zgodę sądu na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego (jeżeli nie wystąpiła Pani o taką zgodę do tej pory).