2021.06.08 godz. 19:01 Karpacz, Dolnośląskie

Odrzucenie spadku w imieniu małoletnich dzieci

Wyjaśnienie sytuacji

14.03 zmarł ojciec moich dzieci,nie byliśmy w związku małżeńskim,( od 7 l nie byliśmy razem).Mamy wspólne dzieci 13 l i 11 l. Zmarły nie posiadał żadnego majątku,tylko długi w banku. Nie chce żeby przejęły je dzieci. Zwłaszcza że ojciec dzieci sporadycznie utrzymywał z nimi kontakt,a,wychowywałam dzieci sama.Jak powinien wyglądać wniosek o pozwolenie na odrzucenie spadku w imieniu małoletnich dzieci? Jakie dokumenty są mi potrzebne? I czy na jednym wniosku mogę wpisać swoje dzieci?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Cze 2021 21:24

Dzień dobry, wzór wniosku dostępny jest w każdym sądzie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 33% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)