2024.01.24 godz. 07:03 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odrzucenie spadku za małoletnie dziecko.

Wyjaśnienie sytuacji

24.05.2023 dowiedziałam się o śmierci i zostałam wezwana do sprawy spadkowej po mojej ciotce zmarłej17.19.2021, której nie znałam ( tylko o niej słyszałam). 31.05.2024 odrzuciłam spadek przed notariuszem. Zapomniałam złożyć wniosek o zgodę na odrzucenie spadku za córkę i w związku z tym jeszcze go nie odrzuciłam. Sprawa dalej się toczy, powoływani są kolejni spadkobiercy a ja mam poinformować czy odrzuciłam spadek za małoletnią. Nie została jeszcze wezwana do spadku. Jak mogę odrzucić spadek za córkę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2024 20:50

Trzeba w sądzie rejonowym złożyć wniosek o zezwolenie sądu na złożenie oświadczenia o odrzuceniu spadku w imieniu małoletniej, wskazując na przyczyny odrzucenia. Z wyrazami szacunku