2024.04.02 godz. 14:53 Bukowno, Małopolskie

Odstąpienie od umowy kupna auta osoba prywatna i os. prywatna.

Wyjaśnienie sytuacji

Kupiłem samochód w którym po przejechaniu 5700km ( przez 7 miesięcy) padła skrzynia biegów. ( koszt naprawy ok15tyś wartość pojazdu ok.30tyś) Chcę odstąpić od tej umowy z tytułu wady ukrytej (okazało się, że już coś było w skrzyni grzebane o czym sprzedawca mnie nie informował) Napisałem pismo o odstąpieniu. Sprzedawca nie odbiera tej korespondencji. Sprawa trwa już ponad miesiąc i nic. Czy ja mogę naprawiać to auto po moim oświadczeniu o odstąpieniu od umowy zanim sprzedawca się odezwie? a jeśli się nie odezwie? ile mam czekać zanim będę mógł to naprawić? Jak odzyskać pieniądze za naprawę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Kwi 2024 14:09

Dzień dobry, zanim rozpocznie Pan naprawę proszę powołać biegłego, który sporządzi ekspertyzę. Jeśli napisał Pan oświadczenie o odstąpieniu od umowy i zwrocie pojazdu to jedyną opcją jest powództwo o zwrot kosztów zakupu. Jeśli jednak chce Pan auto naprawić musi Pan żądać obniżenia ceny o wartość naprawy pojazdu. Jeśli będzie potrzebował Pan pełnomocnika zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023, e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl