2023.01.24 godz. 20:48 Dąbrowa Górnicza, Śląskie

Odstąpienie od umowy kupna mieszkania przez partnera kupującego

Wyjaśnienie sytuacji

Mam podpisaną umowę przedwstępną kupna mieszkania. Właścicielka urwała kontakt. Sprawa idzie do sądu. Mam akt niestawiennivtwa sie właścicielki. Moja partnerka która miała kupić 40% mieszkania rezygnuje a my rozstaliśmy się, nie chce podpisać żadnych dokumentów. Czy ja sam mogę złożyć pozew i co dalej z dalszymi czynnościami jeżeli chodzi o jej osobę, czym mogę sam uczestniczyć w procesie kupna mieszkania z ostateczną zapłatą?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sty 2023 08:30

Dzień dobry, konieczna jest analiza dokumentów - umowy przedwstępnej. Istnieje taka możliwość aby pan sam działał w temacie mieszkania, ale konieczna jest weryfikacja umowy. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl