2020.03.23 godz. 22:24 Płock, Mazowieckie

Odstąpienie od umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy jeśli w umowie przedwstępnej, zawartej nie u notariusza, nie zawarto warunków odstąpienia od umowy, ale określono zadatek zgodnie z 394 KC to czy można na tej podstawie skorzystać z umownego prawa odstąpienia od umowy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Patrycjusz Miłaszewicz

Góra, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Mar 2020 13:30

Dzień dobry, art. 394 § 1 k.c. może być podstawą do odstąpienia od umowy albowiem wręczając zadatek w rozumieniu wspomnianego przepisu powstaje dla każdej ze stron uprawnienie do odstąpienia od umowy bez wyznaczania terminu dodatkowego, w przypadku niewykonania umowy przez drugą stronę. Z poważaniem r.pr. Patrycjusz Miłaszewicz.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)