2022.11.30 godz. 14:12 Człopa, Zachodniopomorskie

Odszkodowanie za skręcenie stawu skokowego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Na gminnym chodniku z uwagi na brakującą kostkę brukową skręciłam staw skokowy. Na zwolnieniu lekarskim przebywałam od 15 lipca do 7 września. Wystąpiłam z wnioskiem do Urzędu Gminy o odszkodowanie. Firma ubezpieczeniowa zaproponowała mi zawarcie ugody obejmującej całość roszczeń przysługujących na podstawie przepisów kodeksu cywilnego na kwotę 1800 zł, 900 zł otrzymałam już na konto, jeżeli zgodzę się na ugodę to mam otrzymać pozostałe 900. W związku z tym mam pytanie czy warto składać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela? Z pozdrowieniami Katarzyna

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2022 20:06

Dzień dobry, oczywiście warto składać odwołanie i wnioskować o komisję lekarską. Kwota zaproponowana przez ubezpieczyciela jest stosunkowo niska do poniesionego uszczerbku na zdrowu. Zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607 153 023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl

Zmodyfikowano dnia: 30 Lis 2022 20:08