2024.01.27 godz. 23:25 Jelenia Góra, Dolnośląskie

Odszkodowanie zadośćuczynienie za wypadek w pracy

Wyjaśnienie sytuacji

10.07.2018r. Uległam wypadkowi w pracy postawiono mmnie na wiertnicy stołowej bez żadnego szkolenia bhp. Wiertnica wciągnąla mi rękawiczkę lewej dłoni i wyrwała paliczka dystalnego kciuka lewego wraz ze ściągnem od ramienia. Byłam na zwolnieniu lekarskim po którym lekarz przez internet wystawiał zwolnienia i w wyniku błędu zrobił lukę 3 dni, co mój pracodawca wykorzystał i zwolnił mnie dyscyplinarnie mimo że szpital pisemnie wyjaśnił sytuację i wziął winę na siebie. Walczę o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Mój pracodowaca mówi że nie poczuwa się do odpowiedzialności. O jaką kwotę mogę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 09:13

Dzień dobry, czy odwołała się Pani od wypowiedzenia dyscyplinarnego do Sądu? Z opisu wynika, że szkoda jest dość poważna. zapraszam do kontaktu przeanalizuje dokumentację i udzielę Pani informacji. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl