2019.05.28 godz. 08:09 Warszawa, Mazowieckie

Odwołanie do cofnięciu wizy na granicy dla obcokrajowca z Rosji

Wyjaśnienie sytuacji

W dniu 15 maja przy próbie wjechania na terytorium Polski przez obcokrajowca z Rosji, który dużo razy podróżował biznesowo w Polsce i w Europie, została mu cofnięta aktualna wiza. Jest on od dawna Prezesem polskiej firmy, która ma problemy finansowe i od dłuższego czasu zalega z zobowiązaniami wobec Skarbu Państwa (VAT i podatki). Potrzeba jest pilnego odwołania od tej decyzji z wyjasnieniem na jakiej podstawie została mu cofnięta wiza. Ta argumentacja co do problemów finansowych jest naszym tylko przypuszczeniem. On jest teraz zagranicą w Rosji - można przez pełnomocnictwo.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Mariusz Królczyk

Gdynia, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2019 15:02

Dzień dobry, Specjalizuję się w tego typu sprawach. Zapraszam do kontaktu.