2022.10.18 godz. 10:51 Rzeszów, Podkarpackie

Odwołanie od wyroku nakazowego - uprawnienia do kierowania pojazdami

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, w maju bieżącego roku zostałem zatrzymany w związku z przekroczeniem prędkości o 24km/h w obszarze zabudowanym. Jednakże jak się okazało nie posiadałem w tym dniu uprawnień do kierowania pojazdem z uwagi na brak uiszczenia opłaty ewidencyjnej 50 gr. i nieodebranie prawa jazdy po tym jak zostało mi one zatrzymane na okres 3 miesięcy rok wcześniej. Sprawa trafiła do sądu, który orzekł w wyroku nakazowym karę grzywny 2000 PLN + koszty postępowania oraz na podstawie art. 94 § 3 kw środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 1 roku.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Bystrzejewski

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2022 12:17

Witam, dziękuję za przesłane informacje, są one niemalże kompletne, jednakże w celu uzyskania pełnego opisu sprawy przesyłam link do formularza. Proszę o wejście na stronę https://legalnajazda.pl/pl/formularz-jazda-bez-uprawnien wypełnienie go i odesłanie. W odpowiedzi prześlemy analizę sprawy dobraną do przedstawionego stanu faktycznego. Analiza sprawy na tym etapie jest bezpłatna i nie wiąże się z żadnymi obowiązkami. Pozdrawiam.

Zmodyfikowano dnia: 19 Paź 2022 12:17