2023.04.11 godz. 11:34 Katowice, Śląskie

Dotyczy spadku.

Wyjaśnienie sytuacji

Odziedziczyłam po siostrze caly jej majatek. Czy do spadku wchodzi połowa czesci jej męza ktory również nie żyje.Nie mieli rozdzielnosci majatkowej. Konkretniej chodzi o samochod ktory był zarejestrowany na nich oboje. Drugi spadkobierca po szwagrze, twierdzi ze wszystko jest jego bo dziedziczy po dziadku. Co wcchodzi w takim razie w masę spadkowa. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Kwi 2023 11:43

Jeśli przeprowadzono już postępowanie spadkowe, kolejnym krokiem jest dział spadku. W tym przypadku należy również przeprowadzić podział majątku wspólnego po siostrze i jej mężu, aby ustalić, co konkretnie wchodziło w skład majątku wspólnego i co podlega dziedziczeniu po siostrze.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 33% uznało tę odpowiedź za pomocną (6 głosów)