2023.11.24 godz. 16:50 Białystok, Podlaskie

Odziedziczyłem nieruchomość obciążoną kredytem hipotecznym - Mam wpis do BIK i nie mogę wziąć własnego kredytu hipotecznego

Wyjaśnienie sytuacji

W 2011 roku zmarł mój dziadek który posiadał dom wraz z kredytem hipotecznym(76tys pln),w 2021 roku odziedziczyłem te nieruchomość na mocy postanowienia sądowego, samego spadku się nie zrzekłem Dzisiaj chciałbym wziąć własny kredyt hipoteczny jednak sprawa bardzo się skomplikowała - podczas analizy mojego wniosku kredytowego okazało się, że posiadam wpis w BIK od 2011 roku z opóźnieniami na ponad 6 tysięcy dni. Dowiadywałem się w BIK że negatywny wpis znika po 5 latach, chcę spłacić ten dług gotówkowo i zamknąć sprawę - ale co mogę zrobić z wpisem? jest dla mnie jakieś wyjście z tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lis 2023 02:23

Po spłaceniu kredytu wpis można usunąć.