2021.07.22 godz. 13:50 Poznań, Wielkopolskie

Odzyskanie pożyczonych pieniędzy bez umowy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość odzyskania pożyczonych pieniędzy bez umowy pisemnej od byłej partnerki, na kwotę 12 077,75 zł . Przelewałem jej pieniądze w trakcie trwania nie formalnego związku, przelewy były tytułowane "POŻYCZKA/POŻYCZAM ", czy istnieje możliwość odzyskania pieniędzy które nie były tytułowane pożyczka tylko np "Przelew" .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lip 2021 15:10

Dzień dobry! W opisanej sprawie sugerowałbym najpierw skierować do byłej partnerki pisemne wezwanie do zwrotu pożyczonych pieniędzy wraz ze wskazaniem terminu zwrotu. Po bezskutecznym upływie terminu można zastanowić się nad skierowaniem sprawy do sądu i tam przedstawić wszelkie dowody - nie tylko przelewy ale także np.: rozmowy na komunikatorach, sms-y, maile które potwierdzają, że przekazywane pieniądze to udzielone pożyczki.