2024.04.24 godz. 17:15 Warszawa, Mazowieckie

Odzyskanie wierzytelności od dłużnika za nieopłaconą fakturę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, pewna spółka zo.o. nie rozliczyła się z moja spolka z.o.o. z wystawionej faktury prawie rok temu. Sprawę na tą chwilę chce przekazać do e sądu w Lublinie, natomiast faktura zaległą jesr z datą 03/2023 a moja spółka od niedawna nie widnieje już na białej liście. Czy jest to powod dla którego dłużnik może odmówić zapłacenia zaległej faktury oraz czy w takiej sytuacji e sad w Lublinie rozpatrzajac pozytywnie mój pozew czy może również nakazać żeby moja spółka znowu była na białej liście?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2024 10:17

Nie ma to wpływu na wymagalne roszczenia. Należy jednak przypuszczać, że w spółce nie dzieje się najlepiej i poza ewentualnym uzyskaniem nakazu zapłaty (niekoniecznie w e-sądzie) konieczne będą dalsze czynności procesowe zmierzające do obciążenia członków zarządu spółki, w przypadku jej niewypłacalności. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)