2022.12.02 godz. 13:48 Warszawa, Mazowieckie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec dalwj robi przelew o nazwie „Alimenty” na dziecko po 25 r.ż które samo się utrzymuje. Jak może skończyć płacić te alimenty i czy skoro dziecko sie utrzymuje samo to czy nie ustał automatycznie obowiązek alimentacyjny?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Gru 2022 17:16

Obowiązek alimentacyjny nie ustępuje automatycznie. W celu zniesienia obowiązku alimentacyjnego należy wystąpić do sądu z pozwem o uchylenie obowiązku alimentacyjnego. Pozew należy złożyć w sądzie właściwym ze względu na zamieszkanie dziecka. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka Uranin tel 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl