2022.12.13 godz. 16:52 Siedlce, Świętokrzyskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec dziecka nie płaci alimentów, komornik nie ma z czego ściągnąć, pracuje na czarno. Co muszę zrobić gdzie się udac żeby złożyć wniosek o popełnieniu przestępstwa i miepalceniu alimentów. Jaka musi być kwota niespłaconych alimentów żeby sąd uznał wniosek.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Gru 2022 11:50

Dzień dobry, przestępstwo niealimentacji występuje, gdy łączna wysokość powstałych zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)