2024.09.17 godz. 21:15 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Dlaczego mam spłacić zadłużenie ojca

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec nie żyje od 2lat.Teraz przyszła wiadomość ze mam do spłacenia jego zadłużenie.Nie było żadnej informacji wcześnie,wyedy bym miał możliwość odpisania się.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Wrz 2024 22:31

Skoro nie odrzucił Pan spadku po ojcu, odziedziczył Pan zarówno aktywa jak i pasywa spadkowego (długi). Być może możliwe będzie jeszcze złożenie oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych niezłożenia oświadczenia o odrzuceniu spadku w terminie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)