2024.05.07 godz. 12:13 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Jak sprzedać samochód po zmarłym?

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec zmarł 25 września 2023, samochód był jego własnością, tzn na niego zarejestrowany. Spadkobiercy to ja [syn], mój brat i moja siostra oraz nasza mama Ja i siostra zrzekliśmy się spadku po ojcu notarialnie, jeżeli chodzi o brata tego nie wiem, słaby kontakt, natomiast jeżeli chodzi o mamę, nie zrzekła się. Moje pytanie, jak legalnie pozbyć się samochodu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Maj 2024 10:02

Proponuję złożyć w sądzie wniosek o stwierdzenie nabycie spadku. Jeżeli jesteście Państwo zgodni co do podziału majątku spadkowego, to można od razu złożyć wniosek o działa spadku ze wskazaniem jakie składniki majątku komu mają przypaść. Oba wnioski mogą być w jednym piśmie. Z wyrazami szacunku