2024.09.19 godz. 15:17 Konin, Wielkopolskie

Spadek po ojcu w postaci długu

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec zmarł rok temu, zostawił po sobie długi które przeszły na nas. Nikt z rodzeństwa nie zrzekł się, było już za późno.. teraz przyszedł mi list o zajęciu mego konta, sprawa dotyczy długu z 2017 roku, z października że była jakaś sprawa. Czy ten dług mógł już się przedawnić? Jak można starać się o umorzenie tego ? Dotyczy to kwoty ok 16 tys . Konto zostało zablokowane, a pismo przyszło po kilku dniach, dopiero dzisiaj. Wcześniej nie dostałam żadnej informacji.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Wrz 2024 16:28

Należy rozważyć możliwość złożenia oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych niezłożenia w terminie oświadczenia o odrzuceniu spadku. Co do samego zobowiązania, mógł ulec przedawnieniu, jednakże nie znając podstawy powstania zobowiązania, nie sposób wypowiedzieć się na temat samego długu. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl