2021.11.08 godz. 00:40 Siedlce, Mazowieckie

Ojciec zmarł w 2013 roku Został po nim ciągnik rolniczy który w wydziale komunikacji mówią że go nie zarejestruja sprawa jest dość trudna.

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawy żadnej spadkowej jeszcze nie było. Ciągnik w wymaga dużego kosztownego remontu nie miał przeglądów technicznych Nikt nim się nie interesuje nikt nie zostanie właścicielem z potencjalnych spadkobierców. Spadkobiercy mają zmienne charaktery i humory. Co mogę zrobić w tej sytuacji żeby nie było problemu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lis 2021 12:59

Dzień dobry! W takiej sytuacji sugeruję przeprowadzenie postępowania sądowego albo notarialnego poświadczenia dziedziczenia po Ojcu, później - po dopełnieniu formalności w urzędzie skarbowym, możliwe będzie dokonanie działu spadku, w tym podjęcie decyzji o ewentualnej sprzedaży ciągnika albo jego dalszych losach.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)