2024.01.17 godz. 15:54 Dębowa Łąka, Kujawsko-pomorskie

Ojcu dziecka nie podoba się że mój nowy partner jest obecny przy jego spotkaniach z dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Ojcu dziecka nie podoba się że mój nowy partner jest obecny na spotkaniach ponieważ czuje się wtedy niekomfortowo. Mój partner w żadnym stopniu nie ingeruje w kontakty mojego dziecka z jego ojcem na spotkaniach zachowuje się normalnie nie wchodzi pomiędzy ojcem a dzieckiem w sumie nawet się nie odzywa. Czy ojciec dziecka może zabronić w jakiś sposób tego by mój partner był obecny podczas spotkań? Czy może założyć sprawę w sądzie i to by zabronić mu tego?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sty 2024 12:20

Dzień dobry, kontakty ojca z dzieckiem co do zasady powinny się odbywać bez osób trzecich, tym nawet matki. Nie napisała Pani w jakim wieku jest dziecko, ale bez względu na wiek dziecka, obecność Pani partnera nie jest konieczna. Jeżeli ojciec dziecka złoży wniosek do sadu o ustalenie kontaktów z dzieckiem, to sąd może ustalić nie tylko terminy spotkać, ale również kto może uczestniczyć w spotkaniach i na jakich zasadach. Pozdrawiam