2023.02.01 godz. 00:05 Parcice, Łódzkie

Odebranie darowizny

Wyjaśnienie sytuacji

Ok. 7lat temu brat przepisał na mnie swoją połowę nieruchomości, którą dzielił z naszym ojcem. Ja poniosłam koszty u notariusza. Czy może odebrać mi swoją część nieruchomości, mimo że ja ją zamieszkuję i ponoszę wszystkie koszty utrzymania?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2023 16:05

Odwołanie darowizny może nastąpić na skutek rażącej niewdzięczności obdarowanego (art. 898 kodeksu cywilnego).