2023.10.18 godz. 04:52 Szczecin, Zachodniopomorskie

Okoliczności łagodzące odnośnie ciąży partnerki konkubiny

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie ,czy fakt ciąży partnerki może mieć wpływ łagodzący co do wysokości wyroku ,bądź warunkowego zawieszenia kary ? U podejrzanego tymczasowo aresztowanego ?.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Dominik Urbaniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2023 16:12

Okoliczność taka może zostać uwzględniona przez Sąd jako istotna przy orzekaniu o karze i jej wymiarze (w wyroku) -koniecznym jest właściwe przedstawienie sądowy tej sytuacji. Jeśli chodzi o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - to możliwym jest przygotowanie i złożenie wniosku o zmianę (np. na dozór + poręczenie majątkowe) lub uchylenie takiego środka zapobiegawczego. Koniecznym jest złożenie przygotowanego poprawnego formalnie i merytorycznie wniosku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)