2024.01.09 godz. 17:01 Nowy Sącz, Małopolskie

Wezwanie do zapłaty

Wyjaśnienie sytuacji

Operator internetowy nie dostarczał internetu od lipca ubiegłego roku, z niewiadomych mi przyczyn. W styczniu tego roku wezwał do zapłaty za miesiące podczas których nie korzystałam z internetu, ponieważ nie działał. W umowie napisane jest, że zaleganie z płatnością o więcej niż 20 dni, traktowane będzie jako zerwanie umowy. Czy powinnam zapłacić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2024 14:19

Dzień dobry, jeżeli świadczenie nie było realizowane przez operatora, to nie powinien on domagać się płatności. W przedstawionej sytuacji należałoby przeanalizować szczegółowo sytuacje, aby udzielić kompleksowej odpowiedzi, ale nie wykluczone, że sądownie będzie trzeba się bronić przed roszczeniem operatora o zapłatę. Pozdrawiam,