2019.07.25 godz. 12:42 Rozprza, Łódzkie

Dlaczego nie mam odpowiedzi.

Wyjaśnienie sytuacji

Operator sieci telekomunikacyjnej bok@t novum.pl obciążył mnie kwotą zaległości 44,30 zł za korzystanie z usług telekomunikacyjnych.Ponieważ uważam , że nie słusznie zostałem obciążony - zapytałem o uzasadnienie w tej sprawie skierowałem 16 lipca br i dotychczas tj do dnia 25 lipca br nie otrzymałem odpowiedzi , pomimo ponaglenia .W związku z powyższym skierowałem skargę do zarządu jednostki nadrzędnej - Novum SA z o.o.w Warszawie z prośbą o interwencje.Moje pytanie jest takie czy w tej sprawie ma zastosowanie art 2 kpa i jaki status prawny odnosi się do Novum SA z o.o.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lip 2019 13:51

Dzień dobry, spór pomiędzy Panem a operatorem sieci telekomunikacyjnej ma charakter cywilny, a nie administracyjny. KPA ma zastosowanie w sprawach, które mają charakter administracyjny. Niestety zarząd spółki akcyjnej zapewne nie podejmie interewencji w Pana sprawie. Jeśli jest pan konsumentem to można przeanalizować jakimi prawnymi możliwościami Pan dysponuje. W tej sprawie może Pan szukać informacji na stronie UOKiK-u.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)