2022.07.07 godz. 00:14 Sosnowiec, Śląskie

Opieka nad dzieckiem, zmiana miejsca zamieszkania, kraju bez zgody ojca, w którym kraju trzeba wyjaśnic lub podjać takie działanie?

Wyjaśnienie sytuacji

Matka dziecka chciałaby wrócić do ojczystego kraju po 10 latach życia w innym kraju razem z dzieckiem po rozstaniu z ojcem dziecka, z którym już nie mieszka, jak równiež nigdy nie była w związku małżeńskim, ojciec dziecka nie godzi sie na taki wyjazd. Dziecko jest obywatelem Polski, posiada polski dowód oraz paszport,natomiast urodzilo sie w Wielkiej Brytanii, oboje rodzice rowniez posiadaja polskie obywatelstwo. Czy matka dziecka może wrócic z dzieckiem do ojczystego kraju i tu wystosowac wniosek o główna opieke nad dzieckiem czy musi to zrobić w kraju w którym obecnie mieszka, czyli UK ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

PIOTR KĘPIŃSKI

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lip 2022 14:54

Witam serdecznie nasza Kancelaria specjalizuje sie w tego typu sprawach zapraszamy do BEZPŁATNEJ wstępnej konsultacji telefonicznej z naszymi prawnikami pod numerem tel 507-437-019.