2023.10.11 godz. 08:26 Kraków, Małopolskie

Opóźnianie wypłaty zwrotu z dofinansowania do żłobka po opuszczeniu placówki

Wyjaśnienie sytuacji

Pan dyrektor żłobka, do którego uczęszczała córka (przestała 31.08.2023) przetrzymuje dofinansowanie w wysokości 400 zł, które obiecał, że rozliczy początkiem października. We wrześniu na rachunku widniała nadpłata, którą po wielu próbach w końcu zwrócił na koniec miesiąca. została jednak kwestia rozliczenia dofinansowania, które otrzymali 20 września za miesiąc sierpień, w którym córka jeszcze uczęszczała. Pieniądze są przelane na konto placówki, jednak dyrektor uporczywie raz twierdzi że tych pieniędzy jeszcze nie ma, raz że ma cały miesiąc na ich rozliczenie. co w takim przypadku?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2023 16:04

Jeśli środki są wymagalne to proszę napisać wezwanie do zapłaty. Natomiast w pierwszej kolejności warto próbować tzw. miękkiej windykacji, czyli zadzwonić, ustalić wspólnie termin zapłaty.