2024.01.28 godz. 12:10 Gniewoszów, Mazowieckie

rozwód, a wyprowadzenie męża z domu

Wyjaśnienie sytuacji

Opuściłam dom, który należy do mnie i mojego ex męża pierwszego. Biorę z drugim mężem rozwód, nie mamy wspólnych dzieci, mam rozdzielność majątkową, mąż nie jest zameldowany. Wczoraj nie chciał mnie wpuśćić do mojego domu jak podjechałam przed 22:00 bo zakłócam Mu mir domowy. Zablokował górny zamek do którego nie mam klucza i nie mogłam wejść do domu. Sprowadził sobie wczoraj kochankę. Jak mogę GO wyprowadzić z domu w trybie nagłym, co mogę zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2024 16:32

Dzień dobry, póki postępowanie rozwodowe się nie zakończyło, to nadal są Państwo małżeństwem. Na podstawie art. 28(1) kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli prawo do korzystania z mieszkania przysługuje jednemu małżonkowi, to drugi małżonek może również korzystać. W związku z powyższym, ma Pani prawo dostępu do mieszkania i z jego skorzystania. W sytuacji odmowy wpuszczenia można wezwać Policję, która powinna umożliwić Pani dostęp. Pozdrawiam,