2020.08.29 godz. 20:33 Świdnica Polska, Dolnośląskie

Opuszczenie dziecka po ukończeniu pełnoletności.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Jeżeli dziecko ukończy 18 lat a zarazem staje się pełnoletni, to czy rodzic może go opuścić i wyprowadzić się zostawiając go samego? Osoba taka uczęszcza jeszcze do szkoły i jak wtedy wygląda sprawa z finansami / pieniędzmi? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sie 2020 20:11

Dzień dobry, co do zasady może się wyprowadzić, jednak na rodzicach w dalszym ciągu ciąży obowiązek alimentacyjny. Do czasu, aż dziecko będzie samodzielne finansowo. Skoro dziecko chodzi do szkoły to obowiązek alimentacyjny trwa conajmniej do jej ukończenia lub ukończenia studiów, szkoły policealnej itp. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak