2024.01.15 godz. 14:52 Tarnowskie Góry, Śląskie

jaka cena w trzecim przetargu

Wyjaśnienie sytuacji

organizujemy trzeci przetarg na sprzedaż działki niezabudowanej, czy można obniżyć cenę wywoławczą w stosunku do drugiego przetargu.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 09:54

Dzień dobry, pytanie zawiera za mało informacji, aby udzielić na nie odpowiedzi. Jeżeli organizuje Pani przetarg (jako forma wyłonienia najkorzystniejszej oferty), i poprzednie przetargi nie doprowadziły do zawarcia umowy (np. brak ofert), to nie ma przeciwkazań, aby zrobić kolejny przetarg i obniżyć cenę wywoławczą. Jeżeli jest to przetarg organizowany na podstawie szczegółowych przepisów (np. zamówienia publicznego), to należałoby sprecyzować stan faktyczny. Pozdrawiam,